Laravel

Patarimai pirmą kartą nuomojantis automobilį Panevėžyje

Sukurta: 2018-03-25 21:15:23 / Kategorijos: Naujienos

Kaip pasirinkti automobilį?

Autonuomos paslaugas Panevėžyje teikiančių įmonių rezervacinėse sistemose dažniausiai rasite nemažą automobilių pasirinkimą: nuo mažų miesto automobilių iki didesnių komfortiškų modelių. Renkantis automobilio dydį, rekomenduojame atsižvelgti į šiuos Jūsų kelionės aspektus:

 1. Automobilio klasė. Dažna autonuoma užsiimanti įmonė rezervacijos sistemoje Jums leis automobilį rinktis iš plataus asortimento, tačiau užsakant maža varnele bus pažymėta, kad jie įsipareigoja suteikti nebūtinai Jūsų išsirinktą, tačiau tik tokią klasę atitinkantį automobilį. Kad taip nenutiktų, rekomenduojame ieškoti automobilių nuomos įmonių, kurios įsipareigoja pristatyti tiksliai Jūsų pasirinktą transporto priemonę. O jei taip ir nutiktų, įsitinkinkite, kad būsite apie tai iš anksto perspėtas iki atvyksite atsiimti automobilio.
 2. Keleivių skaičius. Jei keliaujate vienas, greičiausiai užteks nedidelio automobilio, tuo tarpu keliaujant su šeima gali prireikti daugiau vietos. Taip pat įvertinkite, ar daug planuojate vežtis bagažo, ar prireiks sutalpinti vaikų kėdutes ir kitą specialiąją įrangą.
 3. Kuro sąnaudos. Jei Jums svarbu važiuoti taupiai, rekomenduojame atsižvelgti į automobilių nuomos rezervacinėse sistemose nurodomą transporto priemonių kuro suvartojimo lygį. Mažesni automobiliai vartos mažiau degalų, tuo tarpu didesnių modelių eksploatavimas kainuos šiek tiek brangiau.
 4. Pavarų dėžė. Automobilių nuoma Panevėžio mieste užsiimančios įmonės dažniausiai galės Jums pasiūlyti transporto priemones tiek su automatinėmis, tiek su mechaninėmis pavarų dėžėmis. Pasirinkite tą variantą, kuris Jums patogesnis.
 5. Priedai. Nepamirškite rezervacijoje paminėti ar užsakyti visus papildomus priedus, kurių Jums gali prireikti. Vieni iš populiariausiųjų – navigacija, stogo bagažinės, vaikų kėdutės ir kt.

Ar visada būtina kreditinė kortelė?

Jei Jūsų pasirinkta automobilių nuoma užsiimant įmonė tarptautinė ar pakankamai didelė – atsakymas taip, be kreditinės kortelės šiose sistemose užsakyti automobilį bus praktiškai neįmanoma. Taip įmonės elgiasi norėdamos apsisaugoti ir visą riziką užkrauti savo vartotojams – sutartyje rasite daugybę „paslėptų“ eilučių apie kreditinės kortelės užstato negrąžinimą. Būtent dėl šių priežasčių rekomenduojame rinktis tas autonuoma užsiimančias įmones, kurios gali pasiūlyti Jums rezervaciją be kreditinės kortelės ir pasirinkus papildomą draudimą netgi be užstato. Taip ne tik sutaupysite daug brangaus laiko mėgindami užstatą susigrąžinti, tačiau ir pati rezervacija bus gerokai paprastesnė.

Kokios yra automobilio pasiėmimo sąlygos?

Kiekvienos automobilių nuoma užsiimančios įmonės sąlygos gali būti labai skirtingos, dėl to rekomenduojame išsiaiškinti jas dar gerokai prieš Jūsų kelionės pradžią. Atkreipkite dėmesį į tokius dalykus:

 1. Amžiaus apribojimai. Ar Jūsų dabartinis amžius atitinka automobilių nuomos įmonės keliamus reikalavimus? 
 2. Automobilio atsiėmimo valandos. Jei Jūsų lėktuvas nusileidžia oro uoste naktį, ar veiks pasirinktas autonuomos punktas? 
 3. Automobilio grąžinimo vieta. Ar Jūsų pasirinkta automobilių nuomos įmonė leidžia automobilį atsiimti vienoje, o grąžinti jį kitoje vietoje (kitame mieste)? Ar ši galimybė nėra apmokestinama papildomai?
 4. Kuro išnaudojimas. Ar sutartis numato galimybę grąžinti nuomojamą automobilį tuščiu/apytuščiu kuro baku? O galbūt jį būtina užpildyti prieš grąžinant transporto priemonę į autonuomos punktą?

Kaip apsidrausti nuo bereikalingų išlaidų?

Pirkdami bet kokią paslaugą ar produktą, už jį norime mokėti tiek, kiek buvo nurodyta pradiniame kliento ir tiekėjo susitarime. Deja, automobilių nuoma – tai ta sritis, kurioje pakankamai dažnai pasitaiko „paslėptų“ sąlygų, ir galutiniame rezultate autonuomos tiekėjas priskaičiuoja įvairių papildomų mokesčių. Kad taip nenutiktų, žinoma, pirmiausia rekomenduojame atidžiai skaityti sutartis, tačiau galite padaryti ir dar daugiau:

 1. Pasidomėkite draudimu. Kiekviena autonuoma užsiimanti įmonė siūlo skirtingas transporto priemonės draudimo galimybes. Rekomenduojame į tai atkreipti ypatingą dėmesį ir sužinoti kiek įmanoma daugiau Jūsų pasirinkto automobilio draudimo sąlygų. Įsitikinkite, kad pasirinkus papildomą draudimą iš Jūsų bus nereikalaujama jokios kreditinės kortelės ar užstato.
 2. Visuomet apžiūrėkite automobilį. Tiek atsiimant, tiek priduodant automobilį atidžiai jį apžiūrėkite ir nedelsiant praneškite apie bet kokius pastebėtus neatitikimus, o ypač – pažeidimus. Nemalonumams išvengti taip pat rekomenduojame padaryti automobilio nuotraukas iš visų pusių tiek jį atsiimant, tiek priduodant. 
 3. Pasirūpinti automobilio grąžinimu. Nors daugelyje automobilių nuomos įmonių yra numatytas transporto priemonės grąžinimas ne darbo metu, tai gali atsiliepti ne Jūsų naudai. Gali nutikti taip, kad paliksite automobilį stovėjimo aikštelėje naktį Panevėžyje ar kitame mieste, o sulaukus ryto paaiškės, kad per tą laiką atsirado defektų. Siekiant to išvengti, rekomenduojame susitarti, kad grąžinant automobilį dalyvaus įmonės atstovas, kuris parašu patvirtins, kad grąžinamas automobilis yra be defektų.

Kaip matote, nuomojantis automobilį iškyla nemažai klausimų, į kuriuos būtina surasti atsakymus dar prieš prasidedant Jūsų kelionei. Turėkite omenyje, kad į pagalbą visuomet galite pasitelkti autonuoma užsiimančios įmonės personalą – skambinkite nurodytais numeriais arba rašykite užklausą internetu ir Jums bus atsakyta. 

Na, o jei ieškote, kur galite lengvai ir greitai išsinuomoti automobilį Panevėžyje, labai lauksime Jūsų rezervacijų Carfly sistemoje, kuri užsiima automobilių nuoma Panevėžio mieste ir visoje Lietuvoje. Susisiekite dabar!